284100-2017 - ResultatSverige-Trollhättan: Byggnation av lägenheter
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Byggentreprenader
Direktiv 2004/18/EG
II.1.
Beskrivning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen Kv. Gulsparven nyproduktion.
II.1.2.
Typ av kontrakt och plats för utförande eller leverans
Projektering och utförande
Huvudsaklig plats för byggnation/anläggning eller utförande: Trollhättan.
Nuts-kodSE232 Västra Götalands län
II.1.4.
Kort beskrivning av upphandlingen eller inköpet/inköpen Upphandlingen genomförs som selektivt förfarande och omfattar nyproduktion av bostadslägenheter, radhus och eventuellt förskola.
II.1.5.
Gemensam terminologi vid offentlig upphandling (CPV-kod(er))
45211341 Byggnation av lägenheter, 45210000 Byggnadsanläggning, 45211300 Byggnation av bostäder, 45300000 Byggnadsinstallationsarbeten, 45400000 Färdigställande byggnadsarbeten, 71310000 Byggtekniska konsulttjänster och byggnadstjänster, 71320000 Byggtekniska konstruktionstjänster
II.1.6.
Information om avtalet om offentlig upphandling
II.2.
Kontraktets/delens totala värde
II.2.1.