284140-2020 - KonkurrensutsättningSverige-Stockholm: Telekonferenstjänster
Meddelande om upphandling
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Konferensteknik - korttidshyra
Referensnummer: 1690-2019/20
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
64224000 Telekonferenstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar konferensteknik för korttidshyra. Upphandlingen är indelad i två anbudsområden, ett för tolk-och AV-teknik och ett för IT-arbetsplatser. Upphandlingen omfattar också tjänster kopplade tekniken såsom planering, projektledning, installation, test, övervakning, support samt upp- och nedmontering.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
30200000 Datorer och datamateriel, 30231300 Bildskärmar, 32321200 Audiovisuell utrustning, 32342300 Mikrofoner och högtalarenheter, 79540000 Tolktjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen