284246-2025 - Konkurrensutsättning
Sverige – Byggnads- och anläggningsarbeten – Drakenbergsgatan 1A (helrenovering)
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Byggentreprenader
2. Förfarande
Förfarande
TitelDrakenbergsgatan 1A (helrenovering)
BeskrivningEntreprenaden avser helrenovering av fastigheten Drakenbergsgatan 1A som totalentreprenad enligt ABT 06. Entreprenören ges ett utökat ansvar och större frihet än de flesta av våra projekt att utveckla tekniska och konstruktiva lösningar som uppfyller ställda krav och gällande myndighetsdirektiv.
Intern identifierare25/53
Typ av förfarandeFörhandlat förfarande med föregående meddelande om upphandling/under konkurrens
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artByggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45223000 Byggnads- och anläggningsarbeten
Ytterligare klassificering (cpv): 45262700 Ombyggnadsarbete
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000