284327-2024 - Konkurrensutsättning
Sverige – Konsulttjänster för transportsystem – Ramavtal Trafikplanering i tidiga skeden
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem - Meddelande om ändring
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelRamavtal Trafikplanering i tidiga skeden
BeskrivningUpphandlingen syftar till att teckna ramavtal om konsulttjänster för ”Trafikplanering i tidiga skeden”.
Intern identifierareSBF-2024-00422
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 71311200 Konsulttjänster för transportsystem
Ytterligare klassificering (cpv): 71311300 Konsulttjänster för infrastruktur, 71356400 Tekniska planeringstjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000