284366-2023 - ResultatSverige-Växjö: Apparatur och instrument för operationssalar
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Avancerad diatermiutrustning
Referensnummer: 22RGK1054
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
33162000 Apparatur och instrument för operationssalar
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser avancerad diatermiutrustning till Ljungby och Växjö lasarett.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
33162100 Utrustning för operationssalar, 33162200 Operationsinstrument, 33166000 Utrustning för dermatologiskt bruk
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen