See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Servrar, lagring och nätverksprodukter
Beskrivning: Upphandling av servrar, lagring och nätverksprodukter enligt innehållet i upphandlingsdokumenten.
Intern identifierare: EUI 24 007
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 30200000 Datorer och datamateriel
Ytterligare klassificering (cpv): 30236000 Diverse datautrustning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Servrar
Beskrivning: Upphandling av servrar, lagring och nätverksprodukter enligt innehållet i upphandlingsdokumentet.
Intern identifierare: 1492262
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Lagring
Beskrivning: Upphandling av servrar, lagring och nätverksprodukter, enligt upphandlingsdokumentets innehåll.
Intern identifierare: 1526888
Del (anbudsområde): LOT-0003
Titel: Nätverksprodukter
Beskrivning: Upphandling av servrar, lagring och nätverksprodukter
Intern identifierare: 1526889
Del (anbudsområde): LOT-0004
Titel: Generell del - måste besvaras
Intern identifierare: 1492280