2. Förfarande
Förfarande
Titel: 2025-Snöröjning Ytterområden
Beskrivning: 1. Snöröjning: Plogning, halkbekämpning och extra snöröjningsinsatser. 2. Snöbortforslling: Upphandlas som ett separat ramavtal. Snöröjning: Den Anbudsgivare som har lägst pris per område tilldelas de området. Snöbortforsling: Upphandlas som ett separat Ramavtal för hela området (1-5). Anbudsgi-vare ska lämna pris för hela området. Anbudsgivare kan välja om de vill svara på del 1. Snöröjning, del 2. Snöbortforsling eller på bägge delarna. 5 separata områden gäller för uppdraget.
Intern identifierare: SBN 2025-284
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 90620000 Snöröjning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: 2025-Snöröjning Ytterområden