284377-2022 - ÄndringSverige-Arvidsjaur: Datorer och datamateriel
Rättelse
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Arbetsplatser - PC
Referensnummer: UH-2022-20
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
30200000 Datorer och datamateriel
II.1.4.
Kort beskrivning
Arvidsjaurs och Sorsele kommun inbjuder till anbudslämning gällande ramavtal för successiva avrop av arbetsplatser i form av datorer med tillbehör. Arvidsjaurs kommun sköter annosering och administration av upphandlingen, men varje kommun tecknar separat ramavtal enligt upphandlingsdokumenten.