See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Funktionsservice och underhåll av hissar
Beskrivning: Upphandlingen avser ramavtal för förebyggande underhåll vid schemalagda besök samt löpande service och avhjälpande underhållsarbeten på samtliga hissar som Kristianstads kommun äger eller brukar.
Intern identifierare: TN 2026/212
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 50740000 Reparation och underhåll av hissar
Ytterligare klassificering (cpv): 50000000 Reparation och underhåll
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: Funktionsservice och underhåll av hissar