284411-2017 - ResultatSverige-Lidingö: Städning
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Direktiv 2004/18/EG
II.1.
Beskrivning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Lokalvård, delområde C och D 2013.
II.1.2.
Typ av kontrakt och plats för utförande eller leverans
Tjänstekategori: nr 14: Fastighetsstädning och fastighetsförvaltning
Huvudsaklig plats för byggnation/anläggning eller utförande: Lidingö.
Nuts-kod SE110 Stockholms län
II.1.4.
Kort beskrivning av upphandlingen eller inköpet/inköpen
Lidingö stad, konsult- och servicekontoret har fått i uppdrag av att upphandla lokalvård och fönsterputsning till Utbildningsförvaltningen verksamhetslokaler i Lidingö stad.
Uppdraget avser lokalvård och fönsterputs i skolor, förskolor och lokaler för fritidsverksamhet. Verksamhetslokalerna är fördelade i 2 delområden, i fortsättningen kallade delområde C och D, anbud kan lämnas på ett eller båda av dessa delområden.
Ytterligare information om Lidingö stad finns på stadens webbsida http://www.lidingo.se
II.1.5.
Gemensam terminologi vid offentlig upphandling (CPV-kod(er))
90910000 Städning, 90911300 Fönsterputsning
II.1.6.
Information om avtalet om offentlig upphandling
II.2.
Kontraktets/delens totala värde
II.2.1.