284428-2020 - ResultatSverige-Malmö: Installation av elektrisk utrustning
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
MKB Elservice tjänst
Referensnummer: 2020MKB-462
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
51110000 Installation av elektrisk utrustning
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser ramavtal omfattande huvudsakligen Elserviceuppdrag i form av avhjälpande underhåll samt kundnära underhåll i hela MKB:s fastighetsbestånd med företrädesvis kvarboende hyresgäster och pågående verksamhet. Uppdrag kan komma att utföras både inom- och utomhus.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
45310000 Installation av elektriska ledningar och armatur, 45311000 Installation av elektriska ledningar och kopplingsarbeten, 45315000 Elektriska installationer av värme och övrig elektrisk utrustning för byggnader, 45317000 Övriga elinstallationsarbeten, 51100000 Installation av elektrisk och maskinteknisk utrustning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen