Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ramavtal bemanningstjänster
Referensnummer: ABBE 2019/820
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 79620000 Förmedling av personal, även tillfälligt anställda
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar ramavtal avseende bemanningstjänster för tillfällig inhyrning av chaufförer och tjänstemän. Anbudsgivare kan välja att lämna anbud på endast ett eller på båda anbudsområdena.
Avtal kommer att tecknas som ett rangordnat avtal med tre (3) leverantörer per anbudsområde.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen