284433-2020 - ResultatSverige-Lerum: Systemtjänster och tekniska konsulttjänster
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Konsulter för utveckling av RPA
Referensnummer: KS19.914
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
72220000 Systemtjänster och tekniska konsulttjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Lerums Kommun bjuder in till en upphandling avseende konsulttjänster för utveckling inom RPA-tjänster.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
72200000 Programmering av mjukvara samt rådgivning, 72221000 Konsulttjänster för företagsanalys, 72222000 Strategisk granskning och planering av informationssystem eller informationsteknik, 72224000 Konsulttjänster för projektledning, 72246000 Konsulttjänster för system, 72262000 Utveckling av programvara
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Lerums kommun har beslutat ta hjälp av RPA för att effektivisera och kvalitetssäkra manuella repetitiva processer. Kommunen söker därmed en Leverantör som kan hjälpa till med detta arbete.
Kommunen har för avsikt att teckna ramavtal med en (1) Leverantör.