284437-2020 - ResultatSverige-Örebro: Restaurang- och serveringstjänster
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Tjänstekoncession avseende restauratör till Kulturkvarteret
Referensnummer: Ks 1536/2019
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
55300000 Restaurang- och serveringstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling av tjänstekoncession avseende drift av restaurangverksamheten i kulturkvarteret i Örebro.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
55310000 Restaurangserveringstjänster, 55512000 Drift av matsal
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen