284443-2020 - ResultatSverige-Norrtälje: Avlopps- och avfallshantering, sanering och miljötjänster
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Avfallshämtning från öar utan bro- eller färjeförbindelse samt kustnära fastland utan vägförbindelse i Norrtälje kommun
Referensnummer: TKN 2019-2023
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
90000000 Avlopps- och avfallshantering, sanering och miljötjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Avfallshämtning från öar utan bro- eller färjeförbindelse samt kustnära fastland utan vägförbindelse i Norrtälje kommun.
Flytande återvinningscentral ingår inte i uppdraget, men kan komma att avropas som option under avtalstiden.
Upphandlingen har tidigare varit föremål för en annonserat förfarande. Observera dock att Uppraget i denna upphandling skiljer sig något från det i tidigare annons.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen