Typ av upphandlande myndighet Annan typ: Landsting
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Munhygienprodukter
Referensnummer: RS/190220
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 33711700 Artiklar för mun- och tandhygien
II.1.4.
Kort beskrivning
Munvårdsprodukter och munvårdande hjälpmedel för såväl kliniskt bruk som för vidareförsäljning via respektive klinik. Leverans efter beställning till Region Värmlands tandkliniker.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 33000000 Medicinsk utrustning, läkemedel och hygienartiklar
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Varor
Del nr: 2
Del nr: 3
Del nr: 4
Inga volymer garanteras Totalt värde på alla delar 6 000 000. Avropen bestämmer värdet av delkontrakten