284449-2020 - ResultatSverige-Skillingaryd: Avlopps- och avfallshantering, sanering och miljötjänster
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Transporter och omhändertagande av material från Återvinningscentraler
Referensnummer: UH-2019-093
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
90000000 Avlopps- och avfallshantering, sanering och miljötjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
I uppdraget ingår avhämtning av material på återvinningscentraler, transport till behandlingsanläggning, eventuellt föregånget mellanlagring och/eller förbehandling samt omhändertagande. I uppdraget ingår även tillhandahållande av container och behållare av olika slag samt rangering av containers. Återvinningscentraler är placerade i Gislaved, Gnosjö, Vaggeryd och Värnamo kommun. Mer detaljerad beskrivning framgår från bifogade upphandlingsdokument.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Avtalsområde A
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
90000000 Avlopps- och avfallshantering, sanering och miljötjänster, 90500000 Avfallstjänster, 90510000 Avfallshantering
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Avtalsområde B
Del nr: 2
Avtalsområde C
Del nr: 3