284486-2019 - ResultatSverige-Ljungby: Bärbara datorer
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
PC/Chromebook en till en datorer
Referensnummer: AVT2018/0095
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
30213100 Bärbara datorer
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser bärbara datorer, chromebooks (nedan kallad CB). Upphandlingen är indelad i två delområden. Delområde 1 - Bärbar dator och chromebook leasing. Delområde 2 - Chromebook köp.
Beskrivning av upphandlingsföremålet
Upphandlingen avser bärbara datorer och chromebook (nedan kallad CB) och tjänster i enlighet med detta dokument och bifogade handlingar.
Upphandlingen är indelad i två delområden. Delområde 1 - Bärbar dator och chromebook leasing. Delområde 2 avser chromebook köp.
Delbart anbud
Upphandlingen är delbar där ges möjlighet att lämna anbud på enbart ett eller samtliga delområden. Utvärdering sker per efterfrågad delområde. Avtal kommer att tecknasmed en leverantör per delområde.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
72253000 Helpdesk- och stödtjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen