Typ av upphandlande myndighet Departement eller annan central, regional eller lokal statlig myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Självbetjäningsautomater
Referensnummer: EUI 18 052
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 30238000 Utrustning för biblioteksautomation
II.1.4.
Kort beskrivning
Utlåningsautomater och återlämningsautomater med sortering samt tillhörande sorteringsvagnar och larmbågar.
Omfattning
Upphandlingen omfattar utrustning och installation i enlighet med bilaga Utrustning och installation samt demontering och bortforsling av befintlig utrustning i enlighet med bilaga Befintlig utrustning GUB.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 39155100 Biblioteksutrustning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen