2. Förfarande
Förfarande
Titel: Ärendehanteringssystem för förskoleförvaltningen
Beskrivning: Förskoleförvaltningen i Malmö stad inbjuder intresserade leverantörer till anbudsgivning avseende IT-stöd till Ärendehantering. Verktyget ska vara ett Digitalt dokumentations- och uppföljningssystem för ärende kopplat till barn, främst alla barns rätt till stöd och diskriminering eller annan kränkande behandling.
Intern identifierare: FSKF-2024-7398
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 72268000 Tillhandahållande av programvara
Ytterligare klassificering (cpv): 48330000 Programvara för schemaläggning och produktivitet, 48600000 Programvara för databas och operativsystem, 48900000 Diverse programvara och datorsystem, 48930000 Programvara för utbildning och underhållning, 72200000 Programmering av mjukvara samt rådgivning, 72300000 Datatjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000