284670-2018 - KonkurrensutsättningSverige-Kungsbacka: Grus, sand, krossad sten och ballast
Meddelande om upphandling
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Grus och Sand
Referensnummer: 18/79
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
14210000 Grus, sand, krossad sten och ballast
II.1.4.
Kort beskrivning
Syftet med upphandlingen är att tillgodose Kungsbacka kommuns totala behov av grus,sand, jord och krossprodukter samt tippning av schaktmassor.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
14211000 Sand, 14212100 Bokad sten och grus, 14212110 Grus, 14212210 Blandning av grus och sand, 14212400 Jord
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen