2. Förfarande
Förfarande
Titel: Digitalt stöd för lön, schema och bemanning
Beskrivning: Härmed erbjuds leverantörer att inkomma med ansökan om att få delta i anbudslämning avseende en IT-lösning för lön, schema och bemanning. IT-lösningen ska installeras i Kriminalvårdens IT-miljö
Intern identifierare: 2024-7657
Typ av förfarande: Förhandlat förfarande med föregående meddelande om upphandling/under konkurrens
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 48000000 Programvara och informationssystem
Ytterligare klassificering (cpv): 48450000 Programvara för tidsredovisning eller personal, 48812000 Ekonomiska informationssystem, 72220000 Systemtjänster och tekniska konsulttjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000
Titel: Generella krav