284703-2020 - ÄndringSverige-Södertälje: Social omsorg med inkvartering
Rättelse
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
TI2020-1039 Stödboende för vuxna med substansberoende alt. psykiska funktionsnedsättningar
Referensnummer: TI2020-1039
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
85311000 Social omsorg med inkvartering
II.1.4.
Kort beskrivning
Denna upphandling avser Dygnetruntbehandling, stödboende för vuxna med substansberoende, t.ex. alkohol, narkotika alt. vuxna med psykiatriska
Funktionsnedsättningar till Södertälje- och Huddinge kommun. Stödboenden ska vara belägna inom Södermanlands, Stockholms, Västmanlands eller Uppsala län.