284703-2023 - ResultatSverige-Göteborg: Metanol
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Fossil metanol
Referensnummer: 23/1
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
24322210 Metanol
II.1.4.
Kort beskrivning
Vår förfrågan avser ramavtal för fossil metanol som ska användas som extern kolkälla för kväverening i ett avloppsreningsverk.
Uppskattad årsvolym är mellan 2 000 – 2 500 ton.
Ramavtalsperiod 48 månader.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen