284704-2020 - ÄndringSverige-Södertälje: Reparation och underhåll av hissar
Rättelse
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
TI 2020-1048 Ramavtal Hisservice, Telge AB Södertälje
Referensnummer: TI 2020-1048
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
50740000 Reparation och underhåll av hissar
II.1.4.
Kort beskrivning
Entreprenaden omfattar åtaganden avseende drift och underhåll av följande objekt:
Objektens om som avses i huvudsak är hissar men även rulltrappor, mekaniska portar och grindar ingår.