284708-2026 - Konkurrensutsättning
Sverige – Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster – DIS Arkitekter
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelDIS Arkitekter
BeskrivningTierps kommunkoncern inrättar ett dynamiskt inköpssystem för arkitekter och landskapsarkitekter. Avrop kommer att ske successivt . För mindre uppdrag kommer det att löpande avropas ramavtal som tilldelas en leverantör i DISen för en period om sex månader till ett år. Dessa konkurrensutsätts således löpande. Arkitekter Dynamiskt inköpssystem Tierps kommunkoncern och Älvkarleby kommunkoncern inrättar ett dynamiskt inköpssystem för arkitekter och landskapsarkitekter. Avrop kommer att ske successivt . För mindre uppdrag kommer det att löpande avropas ramavtal som tilldelas en leverantör i DISen för en period om sex månader till ett år. Dessa konkurrensutsätts således löpande. Enköping, Knivsta, Heby, Älvkarleby, Östhammars kommun är avropsberättigade.
Typ av förfarandeSelektivt
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 71000000 Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:130797:Lot:1