Typ av upphandlande myndighet Statligt organ eller förbundsorgan
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Frivillig förhandsinsyn- Service och support
Referensnummer: 2.8.11-08652/2023
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 72250000 System- och stödtjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Jordbruksverket avser att inleda ett förhandlat förfarande.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 72220000 Systemtjänster och tekniska konsulttjänster, 72410000 Leverantörstjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Support och underhåll måste ske löpande för att systemet ska fungera till avsett ändamål, samt för att tillhandahålla de efterfrågade tjänsterna krävs full tillgång till systemets utvecklingsmiljö och dess källkod.