284736-2023 - KonkurrensutsättningSverige-Karlskrona: System- och stödtjänster
Meddelande om upphandling
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Systemstöd arbetsmiljö II
Referensnummer: KS2023/4357 2.6.1
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
72250000 System- och stödtjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlande myndighet/er
Karlskrona kommun organisationsnummer 212000-0829.
Produkten/Tjänsten
Upphandlingen avser Systemstöd för arbetsmiljöarbete
Beställaren efterfrågar ett system som samlar all dokumentation kring sjukdom, sjukskrivningar, rehabiliteringsärenden och det systematiska arbetsmiljöarbetet på ett strukturerat sätt. Ett system som utgör ett stöd för proaktivt arbete och som hanterar all dokumentation och uppföljning av arbetsmiljöärenden, riskbedömningar, uppgiftsfördelningar, arbetsskador och tillbud samt löpande arbetsmiljöarbete. En helhetslösning som tillgängliggör flera delar av arbetsmiljöarbetet på en plats.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
48000000 Programvara och informationssystem, 48311000 Programvara för dokumenthantering, 48450000 Programvara för tidsredovisning eller personal, 48810000 Informationssystem, 48814000 Medicinska informationssystem, 48814200 Patientadministrativt system, 72220000 Systemtjänster och tekniska konsulttjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen