284779-2025 - Konkurrensutsättning
Sverige – Städning av bostäder och byggnader samt fönsterputsning – Städtjänster
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelStädtjänster
BeskrivningStadsövergripande dynamiskt inköpssystem (DIS) avseende Städtjänster för Malmö stad.
Intern identifierareSTK-2025-326
Typ av förfarandeSelektivt
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 90911000 Städning av bostäder och byggnader samt fönsterputsning
Ytterligare klassificering (cpv): 90911200 Städning av byggnader, 90911300 Fönsterputsning, 90919200 Kontorsstädning, 90919300 Städning av skolor
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareStädtjänster