284834-2026 - Konkurrensutsättning
Sverige – Reparation och underhåll av hissar – Transportsystem 2026
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelTransportsystem 2026
BeskrivningEntreprenaden avser att tillgodose SISAB:s nuvarande och framtida behov av drifttjänster inom tillsyn och skötsel, felavhjälpande underhåll samt visst planerat underhåll av hissar och lågfartshissar, lyftbord och motordrivna portar i Stockholms stads skolor samt jourberedskap dygnet runt, året runt, för akuta fel
Intern identifierareSISAB 2025/488
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 50740000 Reparation och underhåll av hissar
Ytterligare klassificering (cpv): 50711000 Reparation och underhåll av elektrisk utrustning i byggnader, 75123000 Fastighetsförvaltning, 98341130 Fastighetsskötsel
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareTransportsystem 2026