284846-2022 - KonkurrensutsättningSverige-Norrköping: Kringtjänster för transporter; resebyråtjänster
Meddelande om upphandling
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Upphandling av Riksfärdtjänst
Referensnummer: KS 2021/1325
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
63000000 Kringtjänster för transporter; resebyråtjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Norrköpings kommun inbjuder Er att lämna anbud på offentlig upphandling av ramavtal avseende Riksfärdtjänst.
Upphandlingen avser ramavtal med en (1) anbudsgivare där samtliga villkor för avrop är fastställda. Avtal berättigar inte automatiskt till uppdrag, utan reglerar endast villkoren för avrop.
Anbud ska lämnas i enlighet med de villkor som framgår av upphandlingsdokumenten.
Observera att frågor troligtvis inte kommer att besvaras under perioden 7 juli - 15 augusti.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
Värde exkl. moms: 3 500 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
63000000 Kringtjänster för transporter; resebyråtjänster, 60120000 Taxitjänster, 60130000 Passagerartransport på väg för särskilda ändamål, 60140000 Icke-reguljär passagerartransport, 63700000 Kringtjänster för land-, sjö- och lufttransporter
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Se upphandlingsdokumenten för mer info.