284856-2018 - ResultatSverige-Stockholm: Apparatur och instrument för operationssalar
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Horisontella Försörjningspendlar & Operationslampor
Referensnummer: LS 2018-0491
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
33162000 Apparatur och instrument för operationssalar
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen gäller anskaffning av Horisontella Försörjningspendlar -och operationslampor till Karolinska Universitetssjukhuset på Huddinge.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Upphandlingen avser anskaffning av operationslampor och horisontella försörjningspendlar.