Typ av upphandlande myndighet Annan typ: Statligt ägt aktiebolag
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Tryckeritjänster
Referensnummer: 21/4
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 79820000 Trycktjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Beställaren avser med upphandlingen att upphandla ett ramavtal för sitt fortlöpande behov av tryckeritjänster. Upphandlingen omfattar säsongsvisa upplagor av säsongs-program, föreställningsprogram, foldrar, affischer m.m.
Beställaren avser med upphandlingen att teckna ett ramavtal med en (1) Leverantör.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 3 800 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 79800000 Tryckning och tillhörande tjänster, 79810000 Tryckning, 79823000 Tryckning och leverans
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen