284913-2016 - ResultatSverige-Umeå: Fordon för vinterväghållning
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Vinterväghållning – Robertsfors.
Referensnummer: 16028
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
34143000 Fordon för vinterväghållning
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser snöröjning och halkbekämpning samt sandupptagning på kommunens gator och fastigheter samt Robertsfors bostäders fastigheter.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Gator Robertsfors
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Kommunens Fastigheter och Robos Fastigheter i Robertsfors
Del nr: 2
Gator Ånäset
Del nr: 3
Kommunens Fastigheter och Robos Fastigheter i Ånäset
Del nr: 4
Gator Bygdeå
Del nr: 5
Kommunens Fastigheter och Robos Fastigheter i Bygdeå
Del nr: 6
Flarken
Del nr: 7
Sikeå Busshållplats samt Pumpstation Sikeå Hamn
Del nr: 8
Åkullsjön
Del nr: 9
Överklinten
Del nr: 10
Djäkneboda och Ratan
Del nr: 11