284914-2023 - ResultatSverige-Bengtsfors: Företagshälsovård
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Företagshälsovård
Referensnummer: 2023-000355
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
85147000 Företagshälsovård
II.1.4.
Kort beskrivning
Bengtsfors kommun upphandlar företagshälsovårdstjänster. Avtalet omfattar företagshälsovård för personal anställda inom Bengtsfors kommun. De kommunala bolagen kan komma att avropa på avtalet och teckna egna hängavtal.
Avtalet omfattar basuppdrag inklusive specifika krav gällande räddningstjänsten samt möjlighet att avropa leverantörens tilläggstjänster.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Företagshälsovård omfattning ca 1 500 000 SEK/år