284923-2019 - KonkurrensutsättningSverige-Karlshamn: Fysisk planering
Meddelande om upphandling
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Upphandling planprogram och detaljplan
Referensnummer: DNR 2019/1855
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
70332100 Fysisk planering
II.1.4.
Kort beskrivning
Karlshamns kommun inbjuder härmed till anbudsinlämning rörande upphandling av konsulttjänster för två (2) uppdrag, planprogram och detaljplan.
Uppdragen gäller upprättande av:
— Planprogram för Janneberg - Duveryd, samrådshandling
— Detaljplan för del av Frostenstorp 4:1 m fl, samrådshandling
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
Värde exkl. moms: 1 250 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
Anbud får lämnas för alla delar
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Planprogram janneberg - duveryd, samrådshandling
Del nr: 2
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
70332100 Fysisk planering, 71400000 Stadsplanering och landskapsvård
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Detaljplan frostenstorp 4:1, samrådshandling
Del nr: 3