2. Förfarande
Förfarande
Titel: Materialförsörjning och programmering för trafikanläggningar
Beskrivning: Gävle kommun upphandlar materialinköp samt programmering av trafiksignalsanläggningar och trafikanordningssystem när dessa ska repareras, bytas ut, byggas om eller nyanläggas.
Intern identifierare: 16038
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 34923000 Vägtrafikledningsutrustning
Ytterligare klassificering (cpv): 34962000 Trafikreglerutrustning, 72243000 Programmeringstjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: Materialförsörjning och programmering för trafikanläggningar