284940-2018 - ResultatSverige-Linköping: Medicinsk utrustning, läkemedel och hygienartiklar
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Stentgrafter med tillbehör för endovaskulära aortakirurgi
Referensnummer: UC-2017-292
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
33000000 Medicinsk utrustning, läkemedel och hygienartiklar
II.1.4.
Kort beskrivning
Helt eller delat anbud
Anbudsgivare kan välja att lämna anbud på ett eller flera anbudsområden. Varje anbudsområde utvärderas och tilldelas var för sig.
Anbud kan lämnas på följande områden:
— Anbudsområde 1: Thoracal stentgraft
— Anbudsområde 2: Infrarenal stentgraft
— Anbudsområde 3: Fenestrerad stentgraft
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
33169000 Kirurgiska instrument, 33182300 Utrustning för hjärtkirurgi
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen