284941-2018 - ResultatSverige-Göteborg: Trä
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ramavtal trävaror Kriminalvårdens region Öst
Referensnummer: 2018-10829
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
03410000 Trä
II.1.4.
Kort beskrivning
Kriminalvården inbjuder leverantörer att lämna in anbudsansökan avseende upphandling av ramavtal för trävaror till arbetsdriften i region öst, företrädesvis till anstalterna Skänninge, Västervik, Kolmården och Skenäs. Beroende på framtida uppdrag kan även andra anstalter och häkten i region öst komma att beställa.
Avrop görs genom förnyade konkurrensutsättningar.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
03414000 Ohyvlat virke, 03419000 Virke
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen