284944-2018 - ResultatSverige-Linköping: Medicinsk utrustning
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Energiinstrument
Referensnummer: UC-2017-162
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
33100000 Medicinsk utrustning
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser energiinstrument.
Helt eller delat anbud
Anbudsgivare kan välja att lämna anbud på ett eller flera anbudsområden. Varje anbudsområde utvärderas och tilldelas var för sig.
Anbud kan lämnas på följande områden:
Anbudsområde 1: Avancerad bipolär Anbudsområde 2: Avancerad bipolär 5mmAnbudsområde 3: Avancerd bipolär artikulerande 5mm
Anbudsområde 4: Saxinstrument
Anbudsområde 5: Ultraljudsinstrument
Anbudsområde 6: Hybridinstrument
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Del nr: 1-6
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
33160000 Operationsteknik, 33169000 Kirurgiska instrument
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Varor enligt ffu.