284979-2018 - ResultatSverige-Jönköping: Utrustning och instrument för tandvård och underspecialiteter
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Intraoral röntgen
Referensnummer: RJL 2017/2484
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
33130000 Utrustning och instrument för tandvård och underspecialiteter
II.1.4.
Kort beskrivning
Intraoral röntgen för placering vid Region Jönköpings läns folktandvårdskliniker
Upphandlingens innehåll
Region Jönköpings län avser upphandla.
Upphandlingsdokumenten består av:
—Administrativa föreskrifter
—Kravspecifikation
—Särskilda avtalsvillkor
—Allmänna avtalsvillkor
—Bilagor
Särskilda och allmänna avtalsvillkor, tillsammans med delar av övriga upphandlingsdokument, kommer att utgöra ramavtalet.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
33110000 Utrustning för medicinsk, odontologisk och veterinärmedicinsk bildbehandling, 33111000 Röntgenapparatur, 33111500 Tandröntgen
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen