284991-2018 - ResultatSverige-Motala: Diverse byggmaterial
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Trä- och byggvaror
Referensnummer: UH-2018-50
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
44190000 Diverse byggmaterial
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar leverans av trä- och byggvaror av varierande slag. Successiva avrop kommer att göras under avtalsperioden. Anbudsgivaren skall kunna erbjuda ett brett sortiment av efterfrågade varor.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Anbudsområde Mjölby kommun, FAMI
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
44190000 Diverse byggmaterial, 44100000 Konstruktionsmaterial och tillhörande föremål, 44111000 Byggnadsmaterial, 44191000 Diverse byggmaterial av trä
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Anbudsområde Motala kommun, Sjöstaden
Del nr: 2