Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Mattransporter (Transport av färdiglagad mat)
Referensnummer: UH-2021-20
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 55521200 Måltidsleveranser
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar Ramavtal med en (1) leverantör för att utföra mattransporter av färdiglagad mat och torrvaror/frysvaror från kommunens tillagningskök till kommunens skolor/förskolor. Uppdraget omfattar även distribution till Stöd vård och omsorg (omsorgsboenden) samt portionsförpackad mat till brukare i ordinärt boende som har hemtjänstinsatser. Omfattningen av åtagandet i beskrivs i anslutande bilagor.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 4 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 55521200 Måltidsleveranser