2. Förfarande
Förfarande
Titel: Analystjänster
Beskrivning: Upphandling avseende analystjänster. Uppdraget omfattar hämtning (transport) av laboratorieprover, genomförande av analyser samt överföring av provsvar till beställaren.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 71620000 Analystjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 71900000 Laboratorietjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001