Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
DIS Bemanningstjänster socialsekreterare i olika kategorier
Referensnummer: VFN 2022-119
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 85310000 Socialt arbete
II.1.4.
Kort beskrivning
Dynamiskt inköpssystem gällande bemanning inom socialtjänsten. Flera kategorier efterfrågas och när systemet är igång kommer avrop att skickas till samtliga leverantörer vars ansökan godkänts varje avrop.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 85320000 Socialvård, 85321000 Administration inom socialtjänsten
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen