285096-2019 - ResultatSverige-Östersund: Fastighetsskötsel
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Drift och skötsel av Birka folkhögskola och Brunflo Hälsocentral
Referensnummer: RS/227/2019
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
98341130 Fastighetsskötsel
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser tillsyn, skötsel, felavhjälpande underhåll inklusive larmhantering dygnet runt samt yttre fastighetsskötsel vid Birka Folkhögskola i Ås och Brunflo Hälsocentral. Upphandlingen avser även vissa tilläggsarbeten och verksamhetsservice.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Drift och skötsel av Birka folkhögskola
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Drift och skötsel av Brunflo Hälsocentral
Del nr: 2