Typ av upphandlande myndighet Regionalt eller lokalt organ
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Unr 10/2018 Flyttjänster samt flyttstädning med mera
Referensnummer: Unr 10/2018
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 90910000 Städning
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar till största del flyttstädning och flyttjänster av bohag för uppdrag inom Hyresbostäder i Norrköping AB.
I uppdraget kan det även ingå tömning av allmänna utrymmen, packning, bortforsling samt i vissa fall magasinering. Leverantör ska tillhandhålla allt material och utrustning m.m. som krävs för att utföra uppdraget.
Den övervägande volymen i denna upphandling är flyttstädning.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 60100000 Vägtransporter, 63100000 Godshantering, lagring och tillhörande tjänster, 63122000 Magasinering, 63712000 Kringtjänster för vägtransporter, 90900000 Städning och renhållning, 90911000 Städning av bostäder och byggnader samt fönsterputsning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen