285100-2019 - ResultatSverige-Norrköping: Städning och renhållning
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Fastighetsstädning Studentbo
Referensnummer: Unr 1/2019
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
90900000 Städning och renhållning
II.1.4.
Kort beskrivning
Entreprenaden omfattar all fastighetsstädning (med tillhörande arbetsuppgifter) i Studentbos fastigheter, såsom:
— Trapphus med tillhörande entréer, hissar och allmänna utrymmen – t.ex. tvättstugor,
— Gemensamma utrymmen – t.ex. dagrum/allrum,
— Studentbos kontor.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
90900000 Städning och renhållning, 90919200 Kontorsstädning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen