Typ av upphandlande myndighet Departement eller annan central, regional eller lokal statlig myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Avfallsanläggning till arbetsfartygen Scandica och Baltica.
Referensnummer: 0307-17-01926
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 45222100 Byggnation av avfallsanläggning
II.1.4.
Kort beskrivning
Svenska Sjöfartsverket (SjöV) ger Er tillfälle att lämna anbud angående leverans och driftsättning av biologiska avfallsanläggningar på arbetsfartygen Scandica och Baltica.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 45244100 Marina anläggningar, 45300000 Byggnadsinstallationsarbeten, 45311000 Installation av elektriska ledningar och kopplingsarbeten, 45317100 Elinstallationer för pumputrustning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen