285146-2026 - Konkurrensutsättning
Sverige – Företagstjänster: lagstiftning, marknadsföring, rådgivning, rekrytering, tryckning och säkerhet – Bemanning förare och personal ÅVC
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelBemanning förare och personal ÅVC
BeskrivningDetta avtal omfattar bemanning av chaufförer, förare och personal till de kommunala verksamheterna i Alingsås kommun.
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 79000000 Företagstjänster: lagstiftning, marknadsföring, rådgivning, rekrytering, tryckning och säkerhet
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
TitelBemanning Förare ÅVC
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:126742:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 79600000 Rekryteringstjänster, 79610000 Personalförmedling
Del (anbudsområde)LOT-0002
TitelBemanning personal ÅVC
BeskrivningDetta avtal omfattar bemanning av personal med relevant kompetens enligt verksamhetens behov.
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:126742:Lot:2